Y
Ü
K
L
E
N
İ
Y
O
R

İpek Kirpik

İpek kirpik uygulaması, aslında kirpiklere yapılan kalıcı bir takma kirpik uygulaması olarak düşünülebilir. Saf ipek malzemeden üretilen yapay kirpikler, tek tek kirpik çizgisine, ipek kirpik yapıştırıcısı ile yapıştırılıyor ve bu sayede kirpikler çok daha yoğun ve uzun bir hale geliyor.

İpek kirpik nasıl takılır?

İpek kirpik nasıl takılır? Sorusu belki de bu konuda en sık sorulan sorulardan biri. İpek kirpikler, gerçek kirpiklerin arasına tek tek, özel ipek kirpik yapıştırıcısı ile yapıştırılıyor. Bu uygulama ne kadar sürer diye sorarsan, istenilen yoğunluğa göre süre değişebiliyor. Bu özel yapıştırıcı 2-3 aya kadar kirpiklerin kalıcı olmasını sağlıyor.

Kısacası ipek kirpik uygulaması yaptırdığında, bakımını iyi yaptırdığında 3 aya kadar maskaranla vedalaşmalısın.
İpek kirpiğin zararları ve dezavantajları
İpek kirpik uygulaması ile çok daha yoğun ve uzun görünen kirpiklere sahip olmak ve 2-3 aya kadar maskara sürmeye ihtiyaç duymamak her ne kadar cazip gelse de, ipek kirpiğin de zararları ve dezavantajları var.

İpek kirpiğin zararı dendiğinde akla ilk gelen, kirpik dibine uygulanan yapıştırıcının verebileceği zarar sonrası gerçek kirpiklerin de dökülmesi ve cılızlaşması. Yani en baştaki seyrek kirpiklerinden daha da cılızlaşmış bir görünümle karşılaşma ihtimalin yüksek. Bununla beraber, ipek kirpiklerin 2 ayda bir yenilenme zamanına kadar aralardan tek tek dökülmesi sonucunda orantısız bir kirpik görünümüyle de baş başa kalabilirsin.

Her ne kadar maskaraya ihtiyaç duymayacağını düşünsen de zaman zaman maskara sürmek isteyebilirsin. Bu durumda ipek kirpiklerin varken maskara sürmemen gerekiyor. Ayrıca yoğun göz makyajlarından ve sonrasında temizleme gerektirecek herhangi bir uygulamadan kaçınmalısın. Gözlerini ovuşturmamak, düzgün görünmeleri için sık sık taramak, yüzünü yıkarken bile dikkatli olmak zorunda kalacaksın. Tüm bu dikkate ve özene değeceğini düşünüyorsan, ipek kirpik yaptırmalı ama yaptırmadan önce de ipek kirpiğin tüm zararlarını ve zorluklarını da iki kere düşünmelisin.